مرحله نهایی مسابقات ملی دانش مغز (Iranian Brain Bee 2017) برگزار شد و نفرات برگزیده مشخص شدند

 

مرحله نهایی مسابقات ملی دانش مغز (برین بی ۲۱۰۷) در روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه  باحضور ۲۷ نفر از برگزیدگان مرحله اول که از استانهای مختلف کشور بودند برگزار گردید. در پایان افراد زیر حائز رتبه های اول تا سوم  کشوری شدند:  مقام اول پارسا پات (دبیرستان دوره دوم سمپادناحیه۲ رشت)، مقام دوم  مهدی واحدی (دبیرستان دوره اول سمپاد ناحیه یک رشت)  و مقام سوم آرمان خانجانی (دبیرستان دوره دوم سمپاد ناحیه دو رشت).

آقای دکتر علی شهبازی  مسئول کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب و  دبیر علمی این مسابقات افزودند:  این مسابقات  سالیانه توسط کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب  ایران و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی برگزار می شود. مرحله  اول این مسابقات  برای سومین سال و با گستردگی قابل توجه نسبت به سال قبل  با حضور بیش از دو هزار نفر از دانش اموزان ۱۳ تا ۱۸ ساله  در ۲۵ آذرماه  توسط باشگاه مغز و شناخت  و با همکاری سازمان سنجش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش در ۲۷ استان برگزار گردید و تعداد ۳۱ نفر برای مرحله نهایی مسابقات انتخاب شدند.  در مرحله بعد این دانش آموزان در یک مدرسه زمستانی جهت آمادگی و رفع اشکال تئوری و عملی  در دانشگاه علوم پزشکی ایران در اسفند ماه ۹۵ شرکت نمودند. 

ایشان افزودند که با توجه به تجربه سالهای قبل و حضور آقای امیر چیت ساز در مسابقات ۲۰۱۵ در کشور استرالیا و آقای شایان باقری در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ در کشور دانمارک (مقام چهارم جهانی) ، در این دوره سعی شد که مسابقه مرحله نهایی با فرمت نزدیکتری با مسابقات جهانی به زبان انگلیسی و در دو بخش کتبی و شفاهی با حضور سه تن از اساتید دانشگاهی برگزار گردد. امید است که آقای پارسا پات بعنوان نمیاینده ایران در مسابقات جهانی برین بی ۲۰۱۷ در شهر واشنگتن  نتایج درخشانی را کسب نماید.  از نکات قابل توجه مسابقات این دوره استقبال گسترده دانش آموزان و همچنین حضور دانش آموزان دوره اول دبیرستان در آزمون و موفقیت آنها در مرحله اول  و مرحله نهایی مسابقات بود.

در پایان لازم است که از زحمات مسئولین و مربیان مدرسه میرزاکوچک خان (سمپاد ناحیه ۲ رشت) آقایان شهرام وارسته مدیر دلسوز و پرتلاش ، آقای  فرشید نصیری معاونت محترم آموزشی و آقای سینا امیان مربی علوم اعصاب آن دبیرستان که در جهت آمادگی دانش آموزان برای آزمونهای برین بی و کسب رتیه های برتر امسال  و سال گذشته تلاش قابل تقدیری داشتند  تشکر نمائیم. همچنین از زحمات همکاران عزیز کمیته اجرایی مسابقات در باشگاه مغز و شناخت آقایان رضا پناهی، سینا توکلی  وتمامی همکارانی که ما را در برگزاری این مسابقات یاری دادند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

 

بدون دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاه می نویسید

دیدگاه خود را بیان کنید


 

سوال امنیتی را پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.