آبان 14

پذیرش محقق پسا دکتری در مرکز تحقیقات RIKEN ژاپن

مرکز تحقیقات RIKEN که در توکیو واقع است با حدود یکصد سال سابفه و بودجه سالانه حدود یک میلیارد دلار از معتبرترین مراکز پژوهشی ژاپن است (http://www.riken.jp/en) . علاوه بر حدود 2 هزار محقق ژاپنی، تعداد 782 پژوهشگر خارجی از 58 کشور مختلف جهان (چین 174، کره 71، آمریکا 45، فرانسه 42، آلمان 41، تایوان 37، هند 34، ویتنام 21، ایتالیا 19، انگلیس 18… ایران 12نفر) در Riken در حوزه های علوم ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، علوم پزشکی و فنی و مهندسی مشغول به تحقیق هستند.

یکی از راه­های ورود به Riken از طریق استفاده از امکان “محقق پسا دکتری” در این مرکز میباشد: Special Postdoctoral Researcher

در این عنوان، محقق هم می تواند تحقیقات مستقل به عمل بیاورد و هم زیر نظر یکی از محققین اصلی Riken. این دوره 3 ساله است و به محقق پسادکتری حقوق ماهانه 487 هزار ین (حدود 4200 دلار امریکا) پرداخت می گردد. علاوه بر این ماهانه 55 هزار ین هزینه رفت و آمد و کمک هزینه مسکن نیز پرداخت می گردد. بودجه تحقیقاتی برای محقق پسا دکتری سالانه یک میلیون ین می باشد. انجمن علوم اعصاب ایران، استفاده از این فرصت با ارزش را به جوانان دانش پژوه ایرانی توصیه می نماید.