مهر 02

نماینده ایران موفق به کسب مقام سوم مسابقات جهانی علوم اعصاب ” Brain Bee 2019″ شد

کمند صوفی آبادی دانش آموز نخبه ایرانی برای نخستین بار با کسب مقام سوم در مسابقات جهانی علوم اعصاب دانش آموزی با عنوان “ Brain Bee 2019” در کره جنوبی افتخار آفریدند.  بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی Brain Bee  امسال همزمان با برگزاری کنگره IBRO 2019  در کشور کره جنوبی در سه روز برگزار گردید و نفرات برتر مسابقه در مراسم افتتاحیه این کنگره بزرگ بین المللی  معرفی و  مدال و جوایز خود را دریافت کردند.

 مسابقات جهانی Brain Bee سالیانه همزمان با یکی از کنگره های معتبر بین المللی برگزار شده و از یکسال پیش با همکاری موسسات معتبر علوم اعصاب  توسط کنسرسیومی متشکل از سازمان تحقیقات مغز جهانی (IBRO)، انجمن علوم اعصاب امریکا (SFN)، اتحادیه انجمنهای علوم اعصاب اروپا (FENS)، انجمن روانشناسی امریکا( APA) و موسسه DANA حمایت می شود.

ایران در پنج دوره اخیر مسابقات نماینده خود را پس از انتخاب در مسابقات کشوری “دانش مغز” که با حضور بیش از چهار هزار دانش آموز دبیرستانی توسط “انجمن علوم اعصاب ایران” و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی  و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می شود، به این مسابقات اعزام نموده است.  ایران در چهار دوره اخیر مسابقات جایگاه خود را در بین پنج کشور برتر مسابقات حفظ نموده و برای اولین بار جایگاه ارزشمند سومی مسابقات به نماینده ایران رسید.

کمند صوفی آبادی دانش آموز دوره دوم دبیرستان از شهر تهران پس از گذراندن دوره های آموزشی به مصاف رقبای خود از 28 کشور رفتند و پس از نماینده چین و لهستان موفق به دریافت مقام سوم این مسابقات گردید. آقای دکتر جغتایی رییس انجمن علوم اعصاب ایران و دکتر عباس حق پرست دبیر انجمن در مراسم اهدای جوایز مسابقات جهانی کره جنوبی حضور داشتند. دکتر علی شهبازی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول کمیته دانشجویی انجمن علوم اعصاب ایران مسئولیت مسابقات Brain Bee در ایران  را برعهده دارند.